- Reklama -události
- Reklama -události
BývanieChcete svoju domácnosť zariadiť do nevšedného, ​​nového štýlu?

Chcete svoju domácnosť zariadiť do nevšedného, ​​nového štýlu?

Ponúka sa škandinávsky štýl, ktorý je však už bežný. Rovnako tak boho je okukaný, podobne je na tom minimalizmus. Čo sa však v posledných mesiacoch dostáva do popredia je industriálny štýl bývania, ktorý domov vnesie betón, tehly a plechy. A nie, nebude to vyzerať nudne či chladne, práve naopak!

Pokiaľ vás fascinujú stavby, žasnete nad starými priemyselnými halami, ktoré sa využili a vzniklo v nich napríklad divadlo alebo kaviareň, potom si určite zamilujete industriálny štýl bývania. Ako už bolo spomenuté, sú pre neho typické tehly, betón, plechy aj dostatok svetla. Dokopy vykúzli nevšedné bývanie, ktoré nebude nič pre romantikov, ale pre milovníkov štýlu, modernosti a nevšednosti.

Zemité odtiene, farby tehál, skôr šedivá, čierna a tmavo zelená, prípadne tmavo modrá – to sú tóny, ktoré dominujú industriálnemu bývaniu. Pastelové farby nemajú v takto zariadenom príbytku svoje miesto. Aj keď sú vysoko moderné a štýlové, nenájdete ich ani na vankúšoch, ani na plédoch a už vôbec nie v kúpeľniach alebo kuchyniach.

Možno môže na mnoho ľudí pôsobiť príliš tmavo, preto je kľúčové dostať do interiéru dostatok svetla. Aj preto je však tento štýl bývania určený skôr mladšej generácii.

Foto: Unsplash.com

Aby ste si industriálny štýl bývania lepšie predstavili, zatvorte na malý okamih svoje oči a predstavte si strojársky podnik. Presne ním sa totiž môžete nechať inšpirovať. Pri zariaďovaní svojich miestností sa zamerajte na betón, oceľ, hrubú, neopracovanú stenu, odkryté tehly alebo kamene. Ak nie sú tehly k dispozícii, využite tapety do kuchyne alebo tapety do obývačky, ktoré môžu byť nositeľmi práve tohto vzoru.

Všeobecne sa dá povedať, že sa industriálny štýl bývania snaží kombinovať studené kovy s teplým drevom a svetlom. Stoly sa nebojte voliť plechové, stoličky však ponechajte v drevenom duchu.

Väčšina štýlov bývania sa snaží vsádzať na dokonalosť, ale tá nemá v industriálnom bývaní miesto. Naopak sa snažte hľadať nedokonale padnúce prvky. Jedálenské stoličky nutne nemusia byť vyrobené „z jedného cesta“. Jedna môže byť kožená, druhá kovová, tretia príjemne vypolstrovaná.

Podobne pristupujte aj k ostatným miestnostiam domu. Do obývačky voľte skôr tmavé sedacie súpravy, ktoré doplníte nie jedným, ale rovno dvoma konferenčnými stolíkmi, ktoré k sebe nebudú na prvý pohľad pasovať, pretože budú z iných materiálov. Pri pohľade na interiér ako celok však k sebe dokonale sedieť budú.

Ako už bolo spomenuté, industriálny štýl bývania je o nevšednosti. Preto sa nebojte do interiéru vniesť poľnohospodárske stroje, ktoré môžu byť zaujímavou bytovou dekoráciou. Nemusíte si do svojej obývačky ťahať celý traktor alebo motor nejakého zariadenia. Môžu to byť len skrutky, ktorými naplníte misu, či kolesá, ktoré budú zdobiť vaše múry namiesto obrazov.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper