- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a NávodyAj v malej kuchyni dokážete veľké kulinárske umenie. Pomôže vám kuchynský robot.

Aj v malej kuchyni dokážete veľké kulinárske umenie. Pomôže vám kuchynský robot.

Nedostatok priestoru a malá kuchyňa vás v kuchyni brzdia? Zahoďte tieto starosti, jeden kuchynský robot nahradí množstvo spotrebičov a dokážete s ním naozaj čarovať.

Malá kuchyňa a nedostatok priestorov v nej vie byť niekedy naozaj veľkým problémom. Najmä vtedy, ak varenie milujete a nebojíte sa ani náročných receptov. Napriek tomu, že varenie a pečenie patrí medzi vaše vášne, nedostatok priestoru a možností pohybu vás v malej kuchyni odrádza? Verte nám, aj v malej kuchyni vyčarujete tie najlepšie jedlá, pomôže vám kuchynský robot.

Kuchynské roboty sú multifunkčné spotrebiče, ktoré dokážu toho veľa. Ich funkcionalita pokrýva široké spektrum, a tak dokážu nahradiť rôzne iné kuchynské spotrebiče. Okrem toho, že vám uľahčia a zjednodušia jednotlivé činnosti pri varení, ušetríte aj kopec priestoru v malej kuchyni,

Kuchynský robot – základné funkcie

Kuchynský robot je naozaj všestranný pomocník a pomôže vám aj s týmito činnosťami, ktoré si ani neviete predstaviť. A preto by ste si pred kúpou kuchynského robota mali dobre rozmyslieť, čo všetko od neho očakávate a vyžadujete. Urobte si dostatočne dobrý prieskum trhu, aby ste preskúmali všetky vaše možnosti.

Kuchynské robotyznačky Kenwood sú skvelými a šikovnými pomocníkmi. A to vďaka ich výkonnému motoru, podľa typu robota sa stretnete s príkonom 1000 až 1200 W, čo je naozaj sila. Vďaka tomu, že výrobcovia nezanedbali silu robota, poradí si naozaj so všetkým. Napríklad aj s väčším množstvom hutného cesta.

Základné príslušenstvo robota najčastejšie obsahuje štyri miešacie hlavice. Prvou je K – metla, ktorá je vhodná na prípravu piškótového cesta, bublaniny, cesta na cestoviny a na rôzne plnky a náplne do koláčov. Druhou hlavicou je šľahacia metla, ktorá je zasa vhodná na prípravu rôznych omáčok, majonézy či snehových pusiniek. Tajomstvom šľahacej hlavice je, že dokáže pripravované omáčky dokonale prevzdušniť a nadýchať. V prípade, že pracujete aj s hutnejším cestom ako je napríklad cesto na pizzu, poteší vás hnetací hák, ktorý je tiež súčasťou balenia. A pokiaľ okrem varenia holdujete aj pečeniu a často pripravujete trené cesto či hladké krémy, na to je v balení určená flexi metla.

Kuchynské roboty Kenwood toho zvládnu oveľa viac

Len základné miešanie hlavice vám pomôžu pri množstve činností. Avšak tam ani zďaleka funkcie robota nekončia.

Kuchynské roboty značky Kenwood z rady Chef Baker a Titanium Chef Patissier majú v sebe napríklad zabudovanú kuchynskú váhu. A tak v mise robota všetky ingrediencie ľahko zvážite. Zbavíte sa tak neustálemu presýpavaniu surovín a znížite tak neporiadok, ktorý pri vážení vzniká.

Naviac ku kuchynskému robotu Kenwood dostanete dve antikorové misy, ktoré do seba dokonale zapadnú. Takže aj v malej kuchyni ho zvládnete skladovať. Nepotrebujete veľa priestoru na niekoľko misiek. Misy majú rôzny objem a vďaka ich užitočnej funkcii EasyWarm, ktorú má robot Titanium Chef Patissier, v nich môžete napríklad temperovať čokoládu či iné suroviny.

Naviac k robotu je kompatibilných viac ako 25 rôznych nadstavcov. To znamená, že jeden obyčajný robot dokážete prerobiť napríklad na mixér, food processor, zmrzlinovač, odšťavovač, mlynček na mäso, sekáč byliniek alebo si pomocou kuchynského robota zvládnete pripraviť aj domáce cestoviny.

Všetko toto dokážete len vďaka jednému spotrebiču a niekoľkým nadstavcom. Čo znamená, že ani v malej kuchyni nebudete mať s varením či pečením problém. Okrem toho, že je spotrebič super skladný, vám aj polovicu činností pri varení uľahčí. Vy tak budete mať kopec voľného času na iné činnosti.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper