- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a Návody5 dôvodov, prečo by ste mali do svojho jedálnička zaradiť hlivu ustricovú

5 dôvodov, prečo by ste mali do svojho jedálnička zaradiť hlivu ustricovú

Hliva ustricová je jednou z najobľúbenejších húb. Používa sa v rôznych národných kuchyniach, je chutná a veľmi výživná. Svoje uplatnenie však nachádza nielen v gastronómii, ale vďaka svojim účinkom aj v tradičnej medicíne. Zistite, prečo sa rozhodne oplatí zaradiť hlivu ustricovú do svojho jedálnička. 

Pomáha posilňovať obranyschopnosť organizmu

Môžeme začať len s najdôležitejšou vlastnosťou. Hliva ustricová obsahuje veľa prírodných polysacharidov – glukánov. Tie pomáhajú chrániť pred vírusmi a baktériami. Pri konzumácii dostatočného množstva alebo po užívaní výživových doplnkov s hlivou ustricovou sa posilňuje obranyschopnosť organizmu. 

Obsahuje množstvo vitamínov a minerálov

Máloktorá huba obsahuje toľko prospešných látok ako hliva ustricová, takže vysoký obsah vitamínov a minerálov je ďalším argumentom pre jej konzumáciu. Je bohatý na vitamíny C, B, D a K a môžete sa spoľahnúť aj na obsah železa. 

Obsahuje vysokokvalitné rastlinné bielkoviny

Z hlivy ustricovej určite nepriberiete. Preto je táto huba veľmi obľúbená pri redukčných diétach. Obsahuje veľa rastlinných bielkovín, takže je dostatočne výživný a neobsahuje žiadny tuk. 

Môžete z neho pripraviť zdravé a chutné jedlá

Hliva ustricová sa dá v kuchyni využiť na mnoho spôsobov. Je ideálnou ingredienciou do polievok a hlavných jedál. Môže sa používať nielen v čerstvom, ale aj v sušenom stave a ľahko nahradí mäso. Medzi najobľúbenejšie jedlá patria dusené huby, rizoto a hojne sa používajú aj v mnohých ázijských receptoch. Samozrejme, fantázii sa medze nekladú a s trochou kreativity si určite nájdete miesto pre hlivu ustricovú vo svojich jedlách. 

Pomáha znižovať hladinu cholesterolu

Ak patríte k ľuďom, ktorí bojujú s vysokou hladinou cholesterolu, určite by ste nemali ignorovať hlivu ustricovú. Zníženie hladiny cholesterolu si samozrejme vyžaduje ďalšie zmeny v stravovaní a životnom štýle, ale táto huba je jednou z účinných zbraní proti cholesterolu. 

Rýchlym a zároveň jednoduchým spôsobom, ako si zabezpečiť dostatok živín z hlivy ustricovej, sú doplnky stravy. Okrem toho môžu ich účinok podporiť aj iné byliny. Vyberte si ten svoj, poraďte sa o dávkovaní so svojím lekárom a využite silu prírody.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper