- Reklama -události

Moderný program na kreslenie výkresov

Redakce doporučuje

Je zrejmé, že technické kreslenie vyžaduje dávku odborných znalostí, ktorými by mal daný projektant disponovať. V súčasnej modernej dobe sa však tieto zručnosti nezaobídu bez prítomnosti programu na technické kreslenie, pre realizáciu detailných konštrukčných návrhov. Ako si však vybrať spomedzi všetkých dostupných produktov? Je dobré siahnuť po známom AutoCAD-e, alebo zvoliť cestu solídnej alternatívy?

Technické kreslenie: Je lepšie 2D alebo 3D modelovanie?

Aj keď je medzi dvojrozmerným a trojrozmerným navrhovaním značný rozdiel, projektant sa nemusí uberať výhradne jediným smerom. Výber 2D alebo 3D kreslenia niekedy závisí od daného projektu a stanoveného času na prípravu. 2D CAD je dobrým východiskovým bodom pre väčšinu projektov, ktoré sa neskôr dokážu prerobiť do 3D verzie. Dvojrozmerný koncept poskytuje používateľovi základný prehľad o veľkosti a rozsahu finálneho produktu.

Ak projekt musí byť dokončený za pomerne krátku dobu, potom bude 2D CAD časovo úspornejšou možnosťou. Hoci je 3D modelovanie o niečo náročnejšie, aj tento program na technické kreslenie dokáže zabezpečiť pôsobivý výsledok. Trojrozmerná vizualizácia prostredníctvom príslušných nástrojov na úpravu 3D objemových telies vytvorí pokročilý návrh s realistickými textúrami.

Ktorý CAD program zvoliť?

Investícia do hodnotného produktu ako je program na technické kreslenie by sa nemala brať na ľahkú váhu. Hoci „veľký“ AutoCAD je medzi verejnosťou rozšírený, najlepšie bude preskúmať všetky dostupné alternatívy, než sa odhodláte k samotnej kúpe. Overené CAD programy poskytuje GS SOFT – distribútor softvéru GstarCAD. GstarCAD je známy pre inovatívne rozhranie, ktoré šetrí značné množstvo času. S rozsiahlou funkcionalitou a inovatívnym nástrojom s panelmi je rozdiel medzi GstarCAD Standard a AutoCAD LT takmer nebadateľný.

GS SOFT programy poskytujú aj kompatibilné nadstavby, vytvorené pre konkrétne priemyselné odvetvia. V špecifických knižniciach s nástrojmi si prídu na svoje odborníci z oblasti elektroinštalácií, architektúry, stavebníctva, mechaniky a ďalších. Nadstavba sa dá zaobstarať dvomi spôsobmi – ako skúšobná verzia, alebo kúpa trvalej licencie. Pri tridsať dňovej bezplatnej skúšobnej verzii sa oboznámite s užívateľským rozhraním a v prípade začiatočníckych nejasností sa môžete obrátiť na pribalenú kópiu softvéru s užitočnými informáciami.

Trvalá licencia predstavuje priestor na neobmedzené používanie nadstavby, uľahčujúce konštrukciu komplikovaných elektrických systémov a zariadení. Približná cena za nadstavbu sa pohybuje okolo 500 €. Zvýšenie produktivity však predstavuje návratnosť investície už za cca. 5 mesiacov. CAD program a začiatočníci: Ako postupovať?

CAD je komplexný program, ktorý disponuje obrovskou škálou funkcií. Hoci niektoré odborné školy poskytujú základné vzdelanie o tomto softvéri, niekedy je potrebné hľadať iné možnosti, ako sa naučiť program ovládať. GS SOFT si je vedomý o potrebe konštantného vzdelávania a poskytuje službu individuálnych školení, ktoré sa dajú zvoliť na základe preferencií klienta, online, v priestoroch GS SOFT, či v priestoroch klienta.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Viete, kde kúpiť dámske oblečenie, ktoré robí peknú postavu?

Každá žena môže byť krásna. Dokonca aj tá, ktorá je korpulentná, alebo naopak príliš chudá. Stačí posilniť svoje sebavedomie,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img