- Reklama -události

Opel Crossland: Čo kontrolovať na aute pred letom

Redakce doporučuje

Radi šoférujete v letnom období? Aj keď vás teší lepšia vozovka a príjemnejšie poveternostné podmienky, nezabudnite na kontrolu po zime.

Zimné obdobie je známe tým, že na podvozok počas neho pôsobí vyššia vlhkosť. Môže za to najmä sneh či zvyšky posypovej soli, ktorá rapídne urýchľuje koróziu. Preto by ste na svojom Opel Crossland nemali zabudnúť skontrolovať a vyčistiť podvozok. Ten síce býva pokrytý určitým stupňom antikoróznej ochrany, no nie vždy pomôže. Dobrou voľbou je aj cesta na taký typ umyvárok, v ktorých môžete poriadne vyčistiť váš podvozok wapkou. Následne nastriekajte na podvozok dodatočnú antikoróznu ochranu.

Pred letným obdobím skontrolujte, či všetky súčiastky fungujú tak, ako by mali. Napojte Opel Astra na voltmeter a presvedčte sa, či sa hodnoty autobatérie pohybujú v rozsahu 12,4 a 12,7. Pri nižších číslach ju pre istotu dobite. Pár minút starostlivosti sa oplatí venovať aj brzdám či kvapalinám, najmä brzdovej a chladiacej. Autorizovaný servis vám skontroluje aj stav výfukovej sústavy, svetlomety, možný únik paliva z nádrže či funkčnosť klimatizácie.

Samozrejmosťou by mala byť výmena pneumatík. Ak váš Opel Grandland bude bojovať na letných cestách so zimnými pneumatikami, nie je to odborníkmi odporúčané. Hrozia totiž rôzne komplikácie najmä pri vyšších teplotách. Spomeňme len dlhšiu brzdnú dráhu alebo stabilita auta na vozovke. Prezutím do letných pneumatík zvýšite bezpečnosť vás a celej vašej posádky. A práve pri prezutí pneumatík je miesto pre základné kontroly vozidla zo strany servisu. Predsa len, systémy vozidiel sú dnes na úplne inej úrovni, ako tomu bolo pred 20 či 30 rokmi. Preto je na mieste vaše auto dať do rúk odborníkom, čím dostanete komplexné informácie či rade ohľadom jeho stavu. Preventívny servis je určite lacnejší ako cena následných havárií.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Ako vybrať podlahovú krytinu do kancelárie

Niektoré štúdie naznačujú, že práca v príjemnom a krásnom prostredí má pozitívny vplyv na produktivitu a motiváciu zamestnancov. Výber...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img