- Reklama -události
- Reklama -události
BývaniePolievanie jednoducho vďaka zavlažovaciemu systému

Polievanie jednoducho vďaka zavlažovaciemu systému

Leto je v plnom prúde a my sme nútení veľmi často polievať nielen úžitkovú záhradu, ale aj trávnik či stromčeky. Kvôli tomu sme ale obmedzení, čo sa týka vzdialenia sa od domova. Na deň, dva, môžeme pomerne bez obáv odísť, ale ak chceme ísť na dovolenku, musíme si zaistiť náhradu, ktorá bude záhradu polievať za nás.

Podzemný automatický zavlažovací systém

Výborným riešením pre zamestnaných, pohodlných alebo aj seniorov či tých, ktorí majú veľkú záhradu, a zalievanie im zaberá veľa času, je vybudovanie si automatického zavlažovacieho systému do zeme. Týmto spôsobom ušetríte váš čas, vodu, a tak budete ekologickí (úspora činí až 40% v porovnaní s ručným zavlažovaním), ale aj vašu peňaženku.

Podzemný automatický zavlažovací systém vám zaistí krásny, zelený, svieži a odolný trávnik bez toho, aby ste museli v práci či inde myslieť na to, že ste ešte nepoliali a kedy túto činnosť stihnete. K zavlažovaniu dochádza efektívne, vie dokonca reagovať na predpoveď počasia a vďaka dažďovému senzoru sa vypne, keď začne pršať. Záhrada dostane toľko vlahy, koľko bude potrebovať, a to aj keď nebudete doma.

Postrekovače alebo kvapková závlaha

Zabezpečovať zavlažovanie môžu postrekovače, ktoré sa inštalujú do zeme, v čase, keď do nich prúdi voda, sa vysunú hore, polejú, a potom sa opäť schovajú do zeme, aby nebránili pri kosení trávy, hre vonku a podobne.

K dispozícii sú mnohé druhy postrekovačov, ktoré sa odlišujú svojím dostrekom, tvarom vodného lúča, alebo napríklad veľkosťou postrekovanej kruhovej výseče… Optimálny spôsob zavlažovania je možné nájsť na každý kus záhrady.

Pre kvapkovú závlahu zvoľte kvapkové potrubie, ktoré sa hodí na zavlažovanie záhonov, kríkov, stromov. Rovnako je vhodné na automatické zavlažovanie skleníkov.

Jednoduché nadzemné zavlažovanie

Ak chcete nadzemný zavlažovací systém, môžete voliť z mnohých nastaviteľných postrekovačov, ktoré môžu slúžiť až na zavlažovanie plochy 572 m2 s priemerom napr. 27 m. Taký je model Claber 8715 Impact Tripod, ktorý kúpite na hecht.sk.

Povrchové zavlažovače, postrekovače a sprchy sú veľmi rôznorodé, určite si vyberiete. Stačí ich pripojiť k hadici s vodou a svoju prácu spravia dokonale. Slúžia aj tam, kde je menší tlak vody.

Množstvo tovaru pre zavlažovanie nájdete na Hecht.sk.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper