- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a NávodyPorovnanie parametrov ProtonVPN Plus proti Bitdefender VPN Premium: V čom je ktorá...

Porovnanie parametrov ProtonVPN Plus proti Bitdefender VPN Premium: V čom je ktorá lepšia?

Koho sa oplatí objednať: ProtonVPN Plus, alebo je lepšie dať prednosť NordVPN? Obe VPN sme porovnali z niekoľkých hľadísk, spravodlivo ich obodovali a výsledok je 8,6/10 : 7,4/10.

Test rýchlosti ProtonVPN Plus – NordVPN, Ktorá sviští rýchlejšie?

U VPN sa oplatí pozerať najmä na rýchlosť, čo platí aj o Proton VPN Plus a NordVPN.

Prvé menované sme namerali rýchlosť sťahovania 334 Mb/s, sťahovanie pri druhej VPN bežalo 132 Mb/s. ProtonVPN Plus tak je o 202 Mb/s rýchlejšie oproti NordVPN.

Z meraní vyplynulo, že priemerný upload u ProtonVPN Plus dosiahol hodnotu 92 Mb/s. NordVPN sme namerali upload 98 Mb/s, kvôli tomu je o 6 Mb/s rýchlejšie.

Prvá VPN dosiahla v teste rýchlosti odozvy 207 ms. Čas odozvy u NordVPN sme namerali 13 ms. Nižšia rýchlosť odozvy je výhodnejšia, takže Proton Plus VPN v porovnaní bola 194 ms horšie.

Priebežný bodový súčet ProtonVPN Plus – NordVPN robí 8/10 : 7/10.

Podarí sa Proton Plus VPN prehrávať Netflix?

Vysoká rýchlosť pripojenia je dôležitým parametrom pre odblokovanie Netflixu, Proton Plus VPN túto zručnosť dokáže. Na odblokovanie väčšinou postačí spustiť VPN a vybrať krajinu, NordVPN cudzojazyčný Netflix odomknúť zvládne.

S VPN je možné odblokovať aj videá nedostupné v Česku, pričom NordVPN túto funkciu má. Druhá VPN funkciu odblokovania YouTube videí zahŕňa.

Pri výbere VPN sa oplatí pozerať aj na podporu Multi-Hop pripojenia, ochranu DNS a blokovanie malware. Taká ProtonVPN Plus poskytuje ochranu pred DNS únikom a NordVPN napríklad poskytuje white list.

V disciplíne „funkcie“ je tak skóre 10/10 vs. 10/10.

Ako si vedie ProtonVPN Plus v počte serverov a ponuke krajín?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Proton VPN Plus má pod krídlami 1790 serverov. V aplikácii NordVPN sme našli celkom 1300 serverov. Prvá z VPN v porovnaní tak udáva o 490 viac .

Podobne dôležitý je počet krajín, u NordVPN je 51. Druhá z porovnávaných VPN má 55, teda o 4 menej. V tejto disciplíne tak prehráva.

Odporúčame sledovať aj parameter počtu zariadení, ktorých Proton VPN Plus zvládne 10. NordVPN povoľuje súčasne pripojiť 6 zariadenia. Kompletný prehľad parametrov si prečítajte v článku najlepšie VPN pre PC.

Ktoré platformy podporuje ProtonVPN Plus a aké podporuje NordVPN?

Možno najdôležitejším parametrom pri výbere VPN je ponuka podporovaných zariadení, Proton VPN Plus vie Android, zvláda systém prístrojov iPhone, porovnávaná NordVPN systém iPhone iOS zvláda, Android zvládne chrániť.

Vydávanie informácií o používateľoch sa riadi jurisdikciou, kde má VPN svoje sídlo. ProtonVPN Plus má pôvod vo Švajčiarsku. Prevádzkovateľ druhej VPN má korene v Paname.

Aplikácia Proton Plus VPN nie je k dostaniu v slovenskom preklade, NordVPN slovensky tiež nevie.

V hodnotení platforiem dosiahla ProtonVPN Plus skóre 10/10, NordVPN má 10/10.

Cena predplatného ProtonVPN Plus – NordVPN

NordVPN možno mať už od 2,81 € mesačne, druhú z VPN môžete mať už od 6,65 € mesačne. Známka za pomer ceny predplatného a ponúkaných funkcií je 5/10 pre prvé VPN a 2/10 pre druhú VPN z porovnania.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper