- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a NávodyAko si povedať o dovolenke v novej práci hovorí pracovný portál Abeceaprace.sk

Ako si povedať o dovolenke v novej práci hovorí pracovný portál Abeceaprace.sk

Nielen v lete sa naše myšlienky často naháňajú hlavne okolo voľna a premietania nad tým, kde a ako si naplánovať tú najlepšiu dovolenku. Čo ale keď ste len pred pár dňami nastúpili do novej práce? Pravdepodobne by ste povedali, že kvôli tomu máte s tohtoročnou dovolenkou utrum. Ale nemusí to tak byť. Na nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať pár rád na to, ako riešiť dovolenku v novej práci.

Po akej dobe je v poriadku si vziať dovolenku?

Staré nepísané pravidlo tvrdí, že pokiaľ je to možné, nemal by si človek brať deň voľna prvé tri mesiace v novej práci. Dá sa to brať ako skúšobná doba v rámci ktorej sa snažíte svojmu zamestnávateľovi dokázať, ako ste schopní. A priznajme si, že to sa dokazuje ťažko niekde v plavkách na pláži. Po odpracovaní troch mesiacov už si určite nárok na kratšiu dovolenku zaslúžite. V takom prípade býva akceptovateľné si zažiadať o deň voľna za každý mesiac, ktorý na danej pozícii pracujete. Samozrejme, že záleží vždy na konkrétnej firme a na tom, na koľko dovolenky máte nárok celkovo. Ak ste napríklad začali pracovať v máji av rámci mája, júna a júla ste boli všetky pracovné dni v práci, je úplne ospravedlniteľné si vziať v auguste dva až tri dni dovolenky. Najnovšie ponuky inzercia práce zadarmo nájdete na portáli Abecedaprace.sk od spoločnosti 123jobs Media. Ponúkame výhodné tarify inzercie práce od 59 euro/mesačne. S nami nájdete novú prácu raz dva.

Čo keď ešte neviete, čo a ako?

Možno už máte nejakú dobu odpracovanú, a napriek tomu máte pocit, že si ešte tak úplne nie ste istí, ako to na vašej pracovnej pozícii chodí. V takom prípade pravdepodobne ešte nenastala tá správna doba na to, si vziať dlhšie voľno. Ako nový zamestnanec rozhodne nechcete mať dovolenku v najvyťaženejšej časti roka, alebo zistiť, že sa vám dovolenka kryje s dôležitým konaním, na ktorom naozaj musíte byť. Skúste si preto od svojich kolegov zistiť, ktorá časť roka je v práci najnáročnejšia. Alebo jednoducho bežte za svojim nadriadeným s dotazom, že by ste si radi v danom mesiaci naplánovali dovolenku a opýtajte sa ho, ktoré dni by podľa neho boli najvhodnejšie. Rovnako tak budete mať istotu, že je vaša dovolenka posvätená, a ešte svojim nadriadeným ukážete, že svoju prácu myslíte vážne.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper