- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a NávodyWebhosting - spoľahlivý a cenovo dostupný hosting na webe!

Webhosting – spoľahlivý a cenovo dostupný hosting na webe!

Webhostingové služby sú relevantné pre každého, kto vytvára, propaguje alebo spravuje webové stránky na internete. Každá webová stránka alebo celý portál musí byť umiestnený na vzdialenom hostingu – vlastne sieťovom disku, na ktorý sa budú ukladať všetky html-dokumenty, tabuľky, dáta, obrázky a iné multimediálne súbory, ktoré zabezpečujú jeho správnu činnosť.

Hosting webových stránok: účel a typy

Webhosting je platená služba, ktorá zahŕňa prideľovanie priestoru na vzdialenom serveri na ukladanie pracovných zdrojov stránok prístupných cez World Wide Web. Keď je lokalita hosťovaná na virtuálnej hostiteľskej lokalite, všetky jej zdrojové súbory sa presunú na vzdialený webový server, ktorý poskytuje úložisko, bezpečnosť a riadenie prístupu.

Podľa vlastností prístupu a ukladania webových zdrojov je hosting rozdelený do piatich hlavných typov:

1. Virtuálny zdieľaný hosting, ktorý je najobľúbenejší vďaka svojej dostupnej cene a pohodliu.

2. Vyhradený server VPS. Časť vzdialeného servera je pridelená virtuálnemu stroju určenému na hosťovanie iba jedného prostriedku. Táto technológia zaručuje potrebný výpočtový výkon a flexibilnú zmenu nastavení.

3. Dedikovaný fyzický server – najdrahšia, ale aj najbezpečnejšia technológia vhodná na hosťovanie „ťažkých“ webových zdrojov.

4. Kolokácia, ktorá sa zásadne líši od VDS – v prideľovaní pevných záberov na inštaláciu osobného servera a periférií v hostiteľovi.

5. Cloud hosting. Poskytuje rýchle zvýšenie výpočtového výkonu na žiadosť klienta.

Bez hostingu na akejkoľvek hostiteľskej stránke bude nedostupný pre ostatných používateľov webu a nebude mať žiadne praktické využitie.

Ako si vybrať webhostingu pre web

Virtuálny hosting s Ddos a inými kybernetickými útokmi bude stačiť na hosťovanie startupov, vizitiek alebo jednoduchých webových zdrojov. Ak chcete hostiť stránku s „ťažkými“ multimediálnymi aplikáciami, interaktívnym obsahom alebo vstavanými databázami, odporúčame vám prenajať si vyhradený fyzický server, ktorý eliminuje možnosť hacknutia alebo straty údajov.

Pre typ a službu hostingu je lepšie rozhodnúť skôr, než bude stránka plne pripravená, pretože v mnohých prípadoch musí byť stránka vyvinutá na konkrétnom hostingu s prihliadnutím na všetky jej vlastnosti. Prístup na stránku úplne závisí od bezpečnosti, dostupnosti a nepretržitej prevádzky hostingu, čo znamená, že na takýchto službách sa nedá ušetriť!

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper