- Reklama -události
- Reklama -události
BývanieAko vybrať podlahovú krytinu do kancelárie

Ako vybrať podlahovú krytinu do kancelárie

Niektoré štúdie naznačujú, že práca v príjemnom a krásnom prostredí má pozitívny vplyv na produktivitu a motiváciu zamestnancov. Výber kancelárskej podlahy preto nie je zanedbateľný. V skutočnosti podlaha nášho pracovného priestoru (kde zvyčajne trávime veľa času) bude určovať jeho konečný dizajn, a preto je dôležité robiť toto rozhodnutie opatrne. V tomto prípade je dôležitá tak estetika, ako aj funkčnosť.

Celkový dojem

Výber konkrétnej podlahy pre vašu kanceláriu bude závisieť nielen od vášho vkusu, ale aj od firemného imidžu vašej značky či hodnôt, ktoré chce vaša spoločnosť sprostredkovať a ktoré možno identifikovať podľa farieb, textúr a vzorov. Musíte však aj určiť, na čo budete jednotlivé kancelárske priestory využívať, aby ste vedeli, aká je ideálna odolnosť a životnosť podlahy.

Laminovaná podlaha

Laminátové podlahy sú jednou z najlepších možností do kancelárií, pretože sa ľahko montujú a majú veľkú zvukovú izoláciu. Tento typ podláh ponúka širokú škálu vzhľadov, farieb a povrchových úprav s imitáciou borovicového a dubového dreva, ktoré sa ľahko prispôsobia firemnému imidžu vašej spoločnosti. Laminátová podlaha je tiež ideálna, ak hľadáte dobre fungujúcu podlahu, ktorá si nevyžaduje veľmi špecifické čistenie a údržbu, pretože ju nebudete musieť voskovať ani ilustrovať, aby mala pekný vzhľad.

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy sa presadzujú v porovnaní s inými možnosťami na domácej aj priemyselnej úrovni z niekoľkých dôvodov. Jednou z najdôležitejších je jej odolnosť, ku ktorej sa pridávajú ďalšie vlastnosti, ako napríklad jej odpruženie, vďaka ktorému je chôdza po nej mäkká a pohodlná, pretože ide o elastický a pružný materiál. Z funkčného a údržbového hľadiska sú vinylové podlahy ideálnou krytinou do kancelárií, pretože sa veľmi ľahko čistia. Keďže sú vyrobené z nepriepustných materiálov, je potrebné použiť iba mop a prípravok na čistenie podláh, ktorý neobsahujú abrazíva ani rozpúšťadlá. Zároveň vinylové pásy zabraňujú hromadeniu prachových roztočov a baktérií, vďaka čomu sú ideálne pre všetky typy kancelárskych priestorov (kancelárie, kuchyňa, kúpeľňa, zasadacia miestnosť atď.).

Do kancelárii sú tiež vhodné, a aj najpoužívanejšie, koberce.  Metrážne kancelárske koberce tlmia zvuk, čo je ich najväčšia výhoda, ak je v kancelárii viac, ako jeden človek. Je treba ich však pravidelne vysávať, lebo v kobercoch bývajú roztoče.

Rôzne priestory kladú rôzne požiadavky na podlahy a v komerčnej sfére sú náklady a životnosť často hnacími faktormi, zatiaľ čo štýl a dizajn zohrávajú menšiu, ale stále dôležitú úlohu. Preto si dajte na výbere svojej podlahy záležať.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper