- Reklama -události
- Reklama -události
BývaniePoškriabaná kožená sedačka od domáceho miláčika? Poradíme vám!

Poškriabaná kožená sedačka od domáceho miláčika? Poradíme vám!

Koža patrí medzi materiály, ktoré sú nenáročné na údržbu a čistenie. Pri správnej starostlivosti si dokáže zachovať pôvodný vzhľad dlhé roky. Čo ale robiť, keď na povrchu koženej sedačky nájdete škrabance od vášho domáceho miláčika?

Aj keď je pravdou, že pravidelné ošetrovanie kože dokáže zabrániť vzniku jej mechanického poškodenia, škrabancom od zvieracích pazúrov sa nedá stopercentne predísť. Dôležité však je, aby ste ich opravili čím skôr. V opačnom prípade riskujete, že sa časom zväčšia a ich oprava bude náročnejšia. Menšie poškodenia na povrchu koženej sedačky pritom dokážete opraviť aj bez pomoci profesionálov.

Oprava škrabancov

Pri oprave mechanického poškodenia kožených povrchov vám pomôže sada na opravu kože. Ešte skôr, ako ju použijete, by ste však mali povrch zbaviť nečistôt. Čistenie koženej sedačky vykonávajte vždy v dvoch krokoch. V prvom kroku zbavte jej povrch väčších nečistôt s pomocou vysávača či prachovky. Až teraz prichádza na rad hĺbkové čistenie. Pomocou špeciálneho prípravku na čistenie kože a jemnej handričky z mikrovlákna očistite sedačku. Aby ste kožu neznehodnotili používajte iba špecializované a overené produkty a držte sa pokynov na ich obale. Niektoré sady na opravu kože obsahujú aj špeciálny prostriedok na odmastenie ošetrovaného povrchu.

Ak je sedačka čistá a suchá, môžete začať s opravou nedokonalostí a rýh. V tomto kroku budete potrebovať špeciálne tmeliace lepidlo alebo iný prostriedok na vyplnenie hlbokých rýh, ktoré by mali byť súčasťou spomínanej sady na opravu kože. Naneste tento prostriedok na poškodené miesto a nechajte zaschnúť. Zatiaľ si môžete namiešať správny farebný odtieň, ktorý bude totožný s farbou vašej sedačky. Aby ste si boli istí, vyskúšajte ho na menej viditeľnej časti a počkajte, kým zaschne. Oprava kože následne zahŕňa odstránene nadbytočného lepidla jemnou leštičkou a natretie farbou. Po zaschnutí farby je posledným krokom ošetrujúci náter, ktorý pomáha kožu chrániť. 

Tip od nás: Schnutie môžete v oboch prípadoch urýchliť fénom.

Ak si však na tento proces netrúfate, neváhajte sa obrátiť na profesionálov a zveriť opravu vašej sedačky do rúk odborníkov.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper