- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a NávodyZlepšite svoje zdravie pomocou liečivej sily prírody! Na čo je chlorofyl alebo...

Zlepšite svoje zdravie pomocou liečivej sily prírody! Na čo je chlorofyl alebo stévia?

Pre zlepšenie svojho zdravia môžeme urobiť veľa. Najdôležitejšie je vždy sa aspoň trochu hýbať a dobre sa stravovať. Vďaka tomu bude naše telo fungovať optimálne. V našom článku sa však teraz zameriame na niektoré liečivé čisto prírodné produkty, ktoré môžete pridať napríklad do svojich jedál.

Čo dokáže liečivý chlorofyl?

Asi každý, kto niekedy chodil do školy, vie, že chlorofyl je zelené farbivo. Je to látka, ktorá je prítomná v zelených rastlinách a riasach. Samozrejme, je neoddeliteľnou súčasťou fotosyntézy, ktorá je životnou silou každej zelenej rastliny. Časopis TOPMUZ skúmal jej pozitívne účinky na naše telo. Môžete sa spoľahnúť na naozaj širokú škálu z nich. Medzi hlavné patrí zlepšenie stavu:

  • Kosti a svaly
  • Prejavy únavy
  • Hladiny hormónov
  • Krvný tlak a hladina cukru v krvi

Zaujímavým zistením je, že ak má vaše telo nedostatok chlorofylu, môžete trpieť vnútorným napätím alebo úzkosťou, prípadne svalovými kŕčmi alebo búšením srdca. Tieto príznaky sa často pripisujú rôznym psychickým problémom, ale v skutočnosti môžu byť spôsobené nedostatkom látky v tele alebo nerovnováhou určitých látok v tele.

Ak vás zaujíma, z čoho môžete získať chlorofyl, je to najmä listová zelenina, špenát, rôzne šaláty alebo brokolica. Okrem toho sa nachádza aj v kapuste alebo kel. Nachádza sa aj v rôznych druhoch ovocia, ako je kivi, avokádo alebo zelené jablko. Časopis TOPMUZ vyzdvihuje špeciálne druhy rias, ktoré obsahujú vysoké koncentrácie chlorofylu, medzi ktoré patria najmä chlorella a spirulina. Chlorofyl sa nachádza aj v zelenom jačmeni, petržlenovej vňati alebo kôpri a rôznych bylinkách.

Na čo stéviu používať?

Stévia môže byť veľmi užitočná. Najmä pokiaľ ide o nahradenie toho, čo inak používame pomerne často. V skutočnosti môže nahradiť biely rafinovaný cukor, ktorý rozhodne nie je zdraviu prospešný. Stévia je v podstate prírodný cukor, čo naznačuje už jej názov ako sladká tráva.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper