- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a NávodyPrečo by ste mali začať investovať peniaze?

Prečo by ste mali začať investovať peniaze?

Žijeme v turbulentnej dobe, ktorá prináša neustále zmeny a nové riziká. Mnohí z nás žijú v strachu o budúcnosť, a tak viac než kedykoľvek predtým chápeme význam finančných rezerv. Z peňazí, ktoré si odložíte do obálky alebo ich necháte ležať na sporiacom účte, si však ťažko vyskladáte krajšiu budúcnosť. Začnite investovať a nechajte namiesto seba pracovať vaše peniaze.

Finančnej gramotnosti sa na Slovensku vždy venovala len malá miera pozornosti a na tomto smutnom fakte sa, koniec-koncov, dodnes veľa nezmenilo. Je preto pochopiteľné, že mnohí z nás považujú odkladanie si peňazí na sporiacom účte ako jedinú možnú formu tvorby majetku. Hospodáriť s peniazmi nás nikdy nikto neučil, a ak naši rodičia neboli investori, s najväčšou pravdepodobnosťou ani my nebudeme vedieť do čoho investovať. Odkladanie si peňazí “bokom” nemá totiž s investovaním vôbec nič spoločné a pod vplyvom inflácie tak o ne môžete veľmi rýchlo prísť. Naučte sa preto kam investovať peniaze, kým ešte nie je neskoro!

Postupné investovanie namiesto splácania úrokov

V našej spoločnosti dlho vládol trend, ktorý nám diktoval, že ak po niečom túžime, nemusíme čakať. Vďaka nízkym nárokom na klientov boli hypotéky a úvery dostupné takmer pre každého, a tak sme neboli nútení si čokoľvek odopierať. Drahé dovolenky, autá či honosné Vianoce sa tak neraz premietli nielen do splácania úverov, ale najmä ich úrokov, ktoré naše sny rapídne predražili. Teraz je však konečne čas robiť to inak! Riešením môže byť práve investovanie, ktoré nám namiesto splácania úrokov dáva možnosť zarobiť, a svoje sny si tak plniť nie z požičaných, ale z vlastných peňazí bez ťaživého dlhu, ktorý sa s nami môže vliecť aj niekoľko rokov.

Overená investícia, ktorá vás nijako nezaťaží

Čaru investovania už vďaka jeho výhodám podľahli naozaj mnohí Slováci. Jednou z preferovaných foriem investovania sa pritom stala aj kúpa nehnuteľností – najmä bytov s vidinou možnosti ich prenajímania. Ak by sme investíciám rozumeli o čosi viac, vedeli by sme, že kúpa bytu pritom ani zďaleka nepatrí medzi najvýnosnejšie investície do nehnuteľností. Ročný výnos z prenájmu len zriedka presiahne hranicu 2,5 % nehovoriac o všetkých povinnostiach, ktoré sa na prenajímateľa viažu vo vzťahu k nájomcovi ako na vlastníka nehnuteľnosti. Ak si svoje investície do nehnuteľností predstavujete nielen efektívnejšie, ale aj bezstarostnejšie, verte, že to ide aj inak.

Zverte sa do rúk spoľahlivého developera

Do nehnuteľností síce investujeme, no napriek tomu len málo investorov pozná aj možnosť vložiť svoje voľné finančné prostriedky priamo do spoločnosti, ktorá sa zaoberá výstavbou realitných projektov. Takéto investovanie do nehnuteľností je navyše možné aj bez vysokého vstupného kapitálu, pričom viaceré spoločnosti ponúkajú ako bonus aj možnosť predkupného práva a výnos, ktorý neraz presahuje aj hranicu 40 %. V takomto prípade je však nutné preveriť si históriu konkrétnych developerov. Spoločnosti, ktoré sa nevedia preukázať portfóliom úspešne zrealizovaných projektov, nemusia byť pre takýto druh investovania spoľahlivým partnerom.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper