- Reklama -události

Rodinné autá a vybitá autobatéria: Ako naštartovať pomocou štartéra?

Redakce doporučuje

V zime sa vodiči stretávajú s problémom, že ich vozidlo nechá v štichu. Nezáleží, či ide o rodinné autá alebo pracovné vozidlá. Možno ste doteraz boli výnimkou, avšak mrazivé počasie netreba podceňovať – zistite, ako v zime naštartovať vozidlo s vybitou batériou.

Zima ako postrach autobatérie

Nízke teploty trápia batériu – dokážu vysať energiu z akumulátora o niekoľko desiatok percent. A hoci sa počas jazdy prirodzene dobíja, najprv musíte čeliť výzve, ako ho naštartovať.

 V chladnejšom počasí sa spomaľujú elektrochemické reakcie, na základe ktorých funguje väčšina batérií. Nízke teploty tiež zaťažujú aj iné vnútorné komponenty, potrebné pre počiatočné naštartovanie vozidla.

Našťastie existuje niekoľko krokov, ktoré dokážete podniknúť v boji proti problémom s batériou v zime. Či už ide o športové, terénne alebo rodinné autá, naštartovanie batérie pomocou káblov spočíva v tom istom princípe.

Štartovanie pomocou štartéra

Naštartovanie vybitej batérie je niečo, čo musí aspoň raz urobiť takmer každý vodič. V prvom rade budete potrebovať štartovacie káble. Kde ich však zaobstarať, ak sa nenachádzajú vo výbave vášho auta?

Klasické štartovacie káble by ste mali nájsť v kamenných obchodoch s automobilovým alebo elektrickým príslušenstvom alebo na rozličných internetových stránkach a čo takto na čerpacích staniciach.

Výsledná cena sa pohybuje v závislosti od kvality materiálu ale aj od značky. Postačí vám verzia za pár drobných. Pokiaľ ide o rozmery káblov, radšej zvoľte dlhší model (približne štyri metre) s väčším prierezom pre silnejší tok energie.

·        Prepojovací kábel červenej farby pripojte o kladný pól (+) darcovskej batérie aj o kladný pól (+) batérie s nedostatočnou energiou

·        Zopakujte postup s druhým – záporným káblom, avšak v tomto prípade kábel pripojte o záporný pól (-) nabitej batérie aj o záporný pól (-) batérie s nedostatočnou energiou

·        Pre vyššiu bezpečnosť odporúčame záporný kábel pripojiť o kostru vozidla s vybitou batériou

·        Po prepojení vozidiel môžete naštartovať motor darcovského vozidla

·        Skúste naštartovať vozidlo s vybitou batériou

·        Ak ani po pár pokusoch a dlhšom nabíjaní motor „nenaskočí“, komplikácia bude niekde inde

Nebojte sa preventívnych prehliadok

Ak má váš crossover,či akýkoľvek typ vozidla problémy so štartovaním, zdrojom týchto problémov môže byť aj korózia. To znamená, že môžete predĺžiť životnosť batérie tým, že necháte technika vyčistiť alebo vymeniť skorodované konce svoriek.

Pri zaobstaraní nového vozidla sa nemusíte obávať o kvalitu batérie. Tá je určite nabytá na plnú kapacitu. Na našej stránke  Predaj áut, sú všetky vozidlá pripravené na 100% vrátane batérií.

Ak je to možné zaparkujte svoje vozidlo v garáži. To  pomôže chrániť vaše vozidlo a batériu pred účinkami chladného počasia. Navyše, rodinné autá, ktoré neboli cez noc vystavené mrazu ocenia všetci členovia domu pri rannom nastupovaní.

Myslite na minimálne používanie batérie – uistite sa, že pri zhasnutom motore vypnete svetlá vozidla, rádio a odpojíte všetky nabíjačky, aby ste minimalizovali vybíjanie batérie.

Či už hľadáte autá na predaj alebo vlastníkom vozidla už ste, nepodceňte silu prevencie a o autobatériu sa starajte, aby cez zimu nedošlo k problémom v podobe jej vybitia.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Ako si vybrať dokonalú prechodnú bundu? Vpustite jar do svojho domova, i šatníka

Jar oficiálne začala a počasie sa pomaly, ale isto otepľuje.  Je preto čas začať rozmýšľať nad aktualizáciou šatníka na...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img