- Reklama -události
- Reklama -události
BývanieSpálňa je miesto, ktoré by malo upokojovať rozbúrenú myseľ, navodiť príjemnú atmosféru,...

Spálňa je miesto, ktoré by malo upokojovať rozbúrenú myseľ, navodiť príjemnú atmosféru, pocit bezpečia a pokoja

Je najdôležitejším miestom nášho domova. Vybavte si ju presne podľa vašich predstáv. Nezabudnite ani na posteľnú bielizeň a nechajte sa unášať do ríše snov zababušenia v hebkých obliečkach pastelových farieb.

Spánok slúži na relaxáciu

Spánok je útlmovo – relaxačná fáza organizmu, pri ktorej dochádza k zmene činnosti mozgu sprevádzanej stratou vedomia a podstatne zníženou citlivosťou na vonkajšie podnety, ďalej dochádza k uvoľneniu svalstva, väčšinu doby spánku je znížená telesná teplota, dýchanie sa spomaľuje a krvný tlak sa znižuje. Je to stav zníženej mentálnej a motorickej aktivity. Počas spánku sa ľuďom zdajú sny, ktoré si často ani nepamätajú.
Na to, aby bol spánok naozaj kvalitný a priniesol nášmu telu tak vysnívaný odpočinok, je potrebné cítiť sa v spálni „ako doma“. A na to poslúžia aj obliečky.

Obliečky pre dušu romantika

Nielen na sviatok zamilovaných, ktorý je mimochodom za dverami, je fajn obliecť svoju posteľ do hebkých obliečok v nežných tónoch pastelových farieb. Tie môžu byť podčiarknuté vzorom kvetov alebo čipkami. Pre romantikov ako stvorené.

Materiál

Pri slove romantika si asi každý predstaví saténové obliečky. Určite ale neoľutujete ani bavlnou, ktorá dobre saje pot, dokáže zahriať a hodí sa na leto aj zimu. Keď ale budete chcieť šetriť čas, zvoľte materiál, ktorý nie je nutné žehliť. Krep.

Farba

Hrá dôležitú úlohu. Voľte nežné pastelové farby, ktoré upokoja vašu myseľ a navodia príjemnú atmosféru. Koralová, námornícka modrá, svetlo zelená či ružová. Na ohnivo červenú rozhodne zabudnite.

Vzor

Kombinácia pastelových farieb a jemných kvietkov alebo čipiek doslova láka na zababušenie sa do perín. Čo napríklad obliečky so srdiečkami? Alebo s čipkou?

A sľúbené tipy?

Tip prvý – Bavlnený satén pre milovníkov luxusu
Patrí medzi to luxusnejšie, za ktoré si musíte trochu priplatiť. Investícia sa ale rozhodne oplatí. Nemusí sa žehliť, dobre saje pot, nešmýka sa po pokožke. Je priedušné a dobre drží tvar aj farbu.
Tip druhý – „Chýbaš mi“, „Milujem Ťa“, „Čakám na teba“
Nielen tieto, ale aj ďalšie vyznania môžete povedať nielen slovami. Výrobcovia obliečok myslia aj na tých, ktorí sú hanbliví a nedokážu svoje city dať najavo.
Tip tretí – Len ružová to môže byť …
All you need is love. Pravda pravdúca. Čo by to bolo za život, keby v ňom chýbala láska? Obliečky s jemným poetickým vzorom vás objíme svojimi jemnými vláknami a ukonejšia vás ku kvalitnému spánku.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper