- Reklama -události
- Reklama -události
BývanieZáhrada rozhodne nie je len miestom, na ktorom musíte pracovať

Záhrada rozhodne nie je len miestom, na ktorom musíte pracovať

Poskytuje priestor aj na oddychové aktivity či relax alebo príjemne strávený čas s blízkymi. V prostredí záhrady si dokážete vypnúť hlavu a odreagovať sa od starostí. K dokonalému odpočinku vám pomôže aj atmosféra, ktorú si okolo seba vytvoríte. Môžete si skúsiť zútulniť vašu záhradu práve s využitím drevených dekorácií.

Drevo je totiž prírodný materiál, ktorý dokonale zapadá do vonkajšieho prostredia. Dodáva harmonický dojem a zvýrazňuje atmosféru celej záhrady. Pokiaľ máte na záhradný domček či drevník, určite viete, o čom hovoríme. Drevo jednoducho do záhrady skvele zapadne. Pokiaľ drevník či drevený domček nemáte, nezúfajte. Záhradu si môžete ozdobiť a ozvláštniť aj inými drevenými doplnkami, ktoré jej pridajú na autentickosti a spätosti s prírodou.

Tip: Ak by ste predsa len uvažovali nad tým, že si zaistíte drevený domček či drevník, môžete si prečítať niekoľko praktických nápadov ako na prístrešok na drevo.

Teraz sa už ale pozrime spoločne na pár drevených doplnkov, ktorými môžete ozvláštniť svoju záhradku.

Vytvorte si na záhrade chodník, ktorý bude vyrobený z odrezkov kmeňov stromov. Je nielen praktickým doplnkom, ale zároveň aj kreatívnym a originálnym prvkom, ktorý rozhodne vašu záhradu ozvláštni. Budú vám stačiť odrezky z kmeňov stromov v tvare kruhu, aj s kôrou. Tie následne veľa seba poukladáte v takej šírke a dĺžke, ako si predstavujete pre svoj záhradný chodník. Taký chodník bude na vašej záhrade určite vynikať a zároveň bude oživením celého priestoru.

Vertikálnej záhrade je v poslednej dobe veľmi obľúbeným prvkom či už v exteriéroch, ale aj v interiéroch. Je kreatívnym doplnkom pre vašu záhradu a čo je skvelé, je, že je nenáročný na jeho realizáciu. Stačiť vám totiž bude iba staršia paleta, ktorú už nepotrebujete. Paletu pripevníte napríklad práve na stenu dreveného domčeka či drevníka alebo ju pokojne môžete umiestniť a upevniť samostatne stojacu v záhrade. Na jednotlivé „poschodia“ palety tak môžete poskladať kvetináče s vašimi obľúbenými kvetinami, rastlinami či dokonca aj bylinkami. Kreativite sa medze nekladú. Medzi kvetináče môžete umiestniť napríklad aj svetelnú reťaz. Tak si vytvoríte naozaj útulné zátišie, ideálne na večerné posedenie v záhrade.

Kmene stromov môžete využiť nielen na drevený chodník v záhrade, ale pokojne aj ako prírodné kvetináče, do ktorých si môžete zasadiť prakticky čokoľvek. Hrubšie odrezky kmeňov stromov s dierou uprostred vám skvele poslúžia ako kvetináče na vaše obľúbené rastliny. Nenáročné na prípravu a zároveň originálne, čo hovoríte? Také drevené kvetináče sú skvelou voľbou, pokiaľ si chcete zanechať prírodný charakter vašej záhradky. Dodávajú na prírodnej autentickosti a skvele oživia každú záhradu. Také drevené kvetináče môžete využiť aj ako súčasť vašej skalky.

Skvelou a najmä praktickou dekoráciou do záhrady, ktorú ocenia najmä milovníci odpočinku môže byť práve drevená hojdacia lavica. Umiestniť si ju môžete kdekoľvek na záhrade a vytvoriť si tak ideálne miesto na relax. Takú drevenú hojdaciu lavicu si môžete doplniť mäkkými vankúšmi a dekami a vytvoriť si tak pohodlné miesto ideálne na oddych.

Vytvorte si na záhrade príjemnú atmosféru s využitím drevených doplnkov a dekorácií. Vyskúšajte niektorý z tipov a oživte priestor okolo vás. Tak si svoj čas na záhrade môžete užívať ešte viac, pretože pri pohľade na harmonické prostredie vašej záhrady sa vám hneď bude odpočívať oveľa lepšie.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper