- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a NávodyFunguje počítanie kariet v blackjacku?

Funguje počítanie kariet v blackjacku?

Blackjack je jednou z najobľúbenejších hazardných hier na svete, hlavne preto, lebo nie je zložité si ho osvojiť. Pravidlá sú pomerne jednoduché a hra je dostatočne dynamická na to, aby ste sa pri nej zabavili.

Počítanie kariet blackjack – ľudia sa s počítaním kariet zoznámili vďaka mainstreamovým filmom, ako napríklad Rain Man alebo Oko berie. No je to vôbec stratégia, ktorá stojí za to? Je to v kasínach dovolené? A je skutočne možné, aby ľudia počítaním kariet zvýšili svoje šance na výhru?

Ako to funguje?

Pravdou je, že počítanie kariet teoreticky funguje. V praxi je to však veľmi ťažké uskutočniť. Funguje to tak, že sa počas hry musíte veľmi sústrediť na priebežné počítanie rozdaných kariet. Pri vedení súčtu týchto kariet musíte vypočítať štatistické výhody, ktoré máte pri každom jednom rozdaní. Počítanie kariet síce pomáha vyrovnať šance, ale stále nie je zárukou, že vyhráte. 

Niekedy budete musieť sedieť niekoľko hodín a nepretržite hrať, kým sa vám podarí trafiť výhernú sériu. A to len za predpokladu, že ste počas celého procesu presne sledovali karty.

Faktom je, že na to, aby ste dokázali spracovať všetky údaje a informácie, ktoré sa počas hry blackjack objavia, je potrebný veľmi zvláštny druh mysle. Musíte dobre rozumieť tomu, ako funguje blackjack, a všetkým pravidlám stávkovania, ktoré sú s ním spojené. Okrem toho musíte mať naozaj dobrú pamäť a schopnosť sústrediť sa dlhší čas bez toho, aby stratili pozornosť. Takže teoreticky počítanie kariet funguje. V praxi je to však neuveriteľne zložité.

Ak si stále myslíte, že to zvládnete, skúste si o počítaní kariet v blackjacku prečítať viac informácií. Pozrite si videá a hľadajte webové riešenia rôznych problémov, na ktoré môžete naraziť pri trénovaní tejto stratégie.

Je počítanie kariet dovolené?

Počítanie kariet nie je vyslovene zakázané. Nie je to také vzrušujúce ani nebezpečné, ako to často vidíme vo filmoch. Nikto vám nemôže zakázať používať svoj vlastný rozum. Kasína si však vyhradzujú právo odmietnuť akéhokoľvek zákazníka. A ak majú podozrenie, že počítate karty, majú plné právo odmietnuť vám svoje služby. 

Hry ako blackjack sú navrhnuté tak, aby kasíno malo štatistickú výhodu. Ak počítate karty správne, potom to kasíno znevýhodňuje a to sa im rozhodne nepáči. Väčšina veľkých kasín má vyhradených pozorovateľov, ktorí sledujú stávkové zvyky niektorých hráčov, aby sa uistili, že pri hre nepočítajú karty.

Prakticky v každej hazardnej hre má kasíno štatistickú výhodu. Platí to pre kamenné rovnako ako pre online kasína ako Fortuna casino. Pokiaľ ide o automaty, stratégia naozaj nehrá veľkú rolu a hráč sa musí spoliehať len na šťastie. Existujú však hry ako poker alebo blackjack, pri ktorých sa musíte spoľahnúť aj na svoju vlastnú hlavu. 

Foto: elements.envato.com

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper