- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a NávodyNajnavštevovanejšie a najbohatšie zo Spojených arabských emirátov je Dubaj. Zaleťte do moderného...

Najnavštevovanejšie a najbohatšie zo Spojených arabských emirátov je Dubaj. Zaleťte do moderného mesta a urobte si radosť výhodnými nákupmi.

Základné informácie

Federácia siedmich absolutistických monarchií Spojené arabské emiráty sa skladá z Dubaja, Sharjahu, Ajmanu, Umm al-Qaiwainu, Ras al-Khaimahu, Fujairahu a Abu Dhabi. Medzi turistami patrí k najnavštevovanejším Dubaj s rovnomenným hlavným mestom. Najbohatším emirátom je Dubaj spolu s Abu Dhabi. Mena SAE je dirham (AED). Za jeden dirham zaplatíte 7 Kč (2017). Za nákupy môžete platiť v eurách alebo dolároch. Vo veľkých obchodoch akceptujú kreditné alebo debetné karty. Pokiaľ budete rozmieňať peniaze, urobte tak iba v bankách alebo lepších hoteloch.

Kam na dovolenku vo februári?

Vypravte sa do Dubaja. Vízum k svojej dovolenke nepotrebujete a počasie je v porovnaní s našou zimou príjemné. Teploty neklesnú pod 20 °C. Počasie je v Dubaji, av celých SAE, na pobytovú dovolenku najpriaznivejšie na jar, kedy sa teploty vzduchu v marci, apríli, októbri a septembri pohybujú medzi 23 °C a 26 °C. Pre poznávacie zájazdy, na nákupy alebo festivalové vyžitie, sú najvhodnejšími mesiacmi december, január a február, kedy priemerné teploty dosahujú až na 21 °C. V letných mesiacoch sa priemerné teploty vyšplhajú na 36 °C.

Lacné letenky do Dubaja

Na pobytový zájazd do Dubaja sa dostanete z Prahy za necelých 9 000 Sk. V cene je spiatočná letenka a pekný hotel s ubytovaním na osem dní. Spiatočnú letenku zaobstaráte za 5500 Sk. Cestujte lacno a neplaťte viac, než musíte. Stačí sledovať webové stránky levnocestovani.cz, odoberať novinky a pozrieť sa aj na Facebook. Tam nájdete ďalšie tipy na lacnú a pritom luxusnú dovolenku.

Nákupy v Dubaji

V Dubaji nájdete cez 50 nákupných centier a počas svojho pobytu ich všetky ani nestačíte navštíviť. Vyberajte iba tie najlepšie, najznámejšie. Veľké obchody sú vybavené klimatizáciou, aj napriek tomu, že počas zimných mesiacov sa priemerná teplota pohybuje okolo 20 ° C, klimatizácia vám spríjemní nakupovanie. Otváracia doba nákupných centier je v porovnaní s Českou republikou úplne odlišná. Obchody otvárajú medzi 9:00 a 10:00, od 13:00 do 16:00 sa uzavrú a otvoria sa opäť po 16:00. V piatok majú zatvorené cez poludnie už od 11.30 h, pretože je doba modlitieb.

Nákupné centrum Mall of the Emirates nájdete na červenej linke metra. Skrýva v sebe krytý lyžiarsky areál Ski Dubai. Brúste po viac ako 450 obchodoch. Dubai Mall ponúka 1200 obchodov spolu s lákavými atrakciami. Návštevníci sa môžu pozrieť na vodopád, pozorovať spievajúcu fontánu a rozhliadnuť sa z najvyššej budovy sveta Burj Khalifa. Obchodné centrum nájdete na červenej trase metra. Nepremeškajte shopping festival, ktorý trvá od polovice januára do polovice februára. Vďaka veľkým výpredajom ušetríte.

Spojené arabské emiráty: Porovnanie cien

Podľa porovnávacieho portálu Numbeo v roku 2017 zaobstaráte pokrm v lacnom bistre pre jedného za 30 AED, jedlo pre dve osoby v slušnej reštaurácii vás vyjde na 150 AED. Liter mlieka stojí 5,5 AED, bochník chleba 4,43 AED, za kilogram banánov a kilogram pomarančov zaplatíte zhodne po 6,5 AED. Krabičku cigariet zaobstaráte za 10 AED. Letné šaty v obchodnom reťazci (Zara, H&M) stoja priemerne 200 AED, Levisky kúpite za 267 AED, bežeckú obuv značky Nike za 342 AED.

Kam v Dubaji?

Mimo nákupné strediská navštívte historickú štvrť Deira situovanú neďaleko Bur Dubai. Dubajské múzeum ponúka zaujímavý pohľad do histórie emirátu Dubaj. Pozrite si moderné výškové budovy, napríklad 321 metrov vysoký hotel Burj Al-Arab alebo svetoznámy mrakodrap Etisalat.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper