- Reklama -události
- Reklama -události
BývanieSprávny výber sprchovej hlavice

Správny výber sprchovej hlavice

Hlavnou časťou kúpeľne je sprchový kút alebo vaňa. Väčšinou sa stretnete v kúpeľniach so sprchovým kútom. Nie je to len kvôli úspore miesta ale aj v rámci šetrenia vody. Sprchovanie je rýchlejšie, efektívne a zároveň ekologickejšie než kúpanie. Ak ste si práve zaobstarali sprchový kút, alebo len potrebujete vymeniť sprchovú hlavicu môžete sa obzrieť po rôznych typoch.

Typy sprchových hlavíc

Sprchové sety obsahujú batériu, sprchový stĺp a aj hlavicu. Ak po nich siahnete máte všetko zladené. Stačí si len vybrať typ a farbu, ktorá sa vám hodí do kúpeľne. Sprchové sety tvorí pevný sprchový stĺp, na ktorý je prichytená na pevno sprchová hlavica a ručná sprcha. Okrem vhodného setu si ale môžete vyberať aj v ručných sprchových hlaviciach.

Rozmery sprchových hlavíc

Čím je sprchová hlavica väčšia tým viac vody bude dopadať pri sprchovaní na vaše telo. Veľkosť hlavice sa ale odzrkadlí na jej hmotnosti čo zas môže robiť problém menším deťom, pre ktoré bude hlavica ťažká.

Malé sprchové hlavice sú síce ľahšie, ale veľa vody z nich nepotečie a vy sa budete sprchovať dlhšie.

Prúd vody

Ručné sprchy majú najčastejšie jeden univerzálny prúd. Hlavové sprchy majú obvykle relaxačný prúd. Pokiaľ máte len ručnú sprchu nemusíte o relaxačný prúd prísť.

Prezrite si hlavice a vyberte si typ, ktorý má viac prúdov. Prepínať medzi nimi môžete jednoduchým posunutím páčky priamo na hlavici. Typov prúdov je niekoľko

  • bežný (univerzálny) – bežná očista
  • intenzívny (masážny) – silnejší prúd, vhodný na vymytie šampónu z vlasov
  • relaxačný – dopraje vám príjemné uvoľnenie. Nervové zakončenia v pokožke sú jemne masírované vodou
  • ekologický – voda sa zmiešava so vzduchom čím sa vytvára jemnejší prúd. Používaním tohto typu prúdu miniete najmenej vody na osprchovanie, takže šetríte svoje financie a aj prírodu.

Ak si chcete dopriať relax aj pri sprchovaní nezostávajte len pri sprchovom kúte a zaobstarajte si aj ďalšie príslušenstvo k sprche. Sprchové trysky, sprchové hlavice s rôznou kombináciou prúdu vody, klasické, dizajnové alebo luxusné,… dolaďte svoju kúpeľňu do posledného detailu.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper