- Reklama -události
- Reklama -události
Pre ženyTešíte sa na dlho dopredu naplánovanú dovolenku, ale potom sa na vás...

Tešíte sa na dlho dopredu naplánovanú dovolenku, ale potom sa na vás navalí toľko práce, že váhate, či vôbec odísť?

Počítali ste s kúpaním na Lipne a ono tam bolo 12 stupňov? Nič také nehrozí pri výjazdoch narýchlo.

Kempy vybavené ako špičkový hotel
Keď sa vo štvrtok pozriete na predpoveď počasia, ktoré hlási slnečno, zbaľte pár vecí, stan a vyrazte niekam do kempu, kde je miesto takmer vždy. Dobré je mať už vopred vytipovaných zopár miest, kam sa chcete pozrieť. Vďaka recenziám a dostatku informácií na internete sa vám nemôže stať, že prídete niekam, kde nefunguje ani splachovací záchod. Naopak možno budete prekvapení, ako vybavené a čisté kempy už aj v našej republike sú. Bazén, detské ihrisko, spoločná perfektne vybavená kuchynka, grilovacie miesta, možnosť zakúpenia raňajok, wi-fi v celom areáli, to všetko je možné v kempoch nájsť. Niekde vám dokonca požičia aj stan a všetko vybavenie na kempovanie, takže môžete cestovať naozaj naľahko, napríklad aj bez auta.

Časopis či knižka v rukách je zábavnejšia ako volant
Jazdy vlakom majú svoje kúzlo: nemusíte sa starať o zápchy na diaľniciach, o parkovanie, o to, kto si môže dať pohárik. Neverte ohováraniu, že vlaky majú stále oneskorenie, v tomto smere sa už dráhy veľmi zlepšili. A že sa nejaká nepredvídateľnosť stane a nadväzujúci spoj vám prejde? Stať sa to samozrejme môže, ale možno vás taká nečakaná pauza dovedie k skvelej reštaurácii, kam by ste sa inak nedostali. Pri nákupe lístkov je možné využiť rôzne zľavy, takže to nevyjde ani nijak draho.

Čo nezabudnúť?
Predovšetkým repelent: predsa len budete v tesnom kontakte s prírodou (a holt aj s jej tienistými stránkami). Plavky, uterák, pokrývku hlavy, opaľovací krém a radšej aj upokojujúci prípravok po opaľovaní: vhodné sú univerzálne masti či gély, ktoré poslúžia aj pri bodnutí hmyzom alebo drobných oderom.

Na samonafukovacej karimatke sa vám bude spať skoro rovnako dobre ako v posteli. Spacák stačí nejaký obyčajný ľahký, nejdete predsa na expedíciu. Ak cestujete v páre, môžete zaobstarať aj spacáky, ktoré idú spojiť.

Ak si plánujete aj sami variť, tak zbaľte vreckový nôž, malý varič (nezabudnúť zápalky či zapaľovač), základný príbor a ešus: stále ešte zoženiete presne taký, z akého ste kedysi jedli v tábore, ale predávajú sa aj vychytané moderné varianty. Jedlá a pitie veľmi neťahajte, veď v Česku nájdete vo väčšine dedín aspoň malý obchodík, v mestečkách samoobsluhu a takmer všetky mestá sú plné supermarketov. Základné potreby vrátane drogérie sa predávajú aj priamo v kempoch.

Je potrebné dobiť baterky
Nebyť pár hodín na príjme je takmer ako nebytôbec. Našťastie pobyt v prírode nemusí dobiť len naše pomyselné baterky, ale aj tie skutočné v technike, a to vďaka prenosným solárnym panelom, ktoré zaobstaráte už od niekoľkých sto korún – platí tu však, že čím drahšie, tým lepšie. Čo sa našťastie počas dovolenky povedať nedá.

Cestovanie po Česku bez plánov a zložitých príprav má svoje kúzlo. More tu síce nemáme, ale napríklad môžete pri potulkách objaviť, že existuje Moravské more alebo že v Českej republike máme vodopád s výškou takmer 150 metrov. A možno tiež zistíte, že všade dobre, doma najlepšie.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper