- Reklama -události
- Reklama -události
Rady a NávodyThajsko turistom ponúka okrem pláží aj divokú prírodu, pusté pralesy a mestá...

Thajsko turistom ponúka okrem pláží aj divokú prírodu, pusté pralesy a mestá plné histórie

Na preplnených trhoviskách si kúpite znamenité jedlo a zaobstaráte autentické fotografie s miestnymi trhovcami. Cestovať po Thajsku môžete na vlastnú päsť alebo si vyberte fakultatívne výlety v rámci pobytového zájazdu.

Kedy ísť do Thajska? V zime.

Do Thajska sa vydajte medzi novembrom a marcom, kedy sú priemerné teploty vzduchu okolo 27 °C a vody okolo 26 °C. O vízum žiadať nemusíte, pretože na všetky pobyty do 30 dní nie je potrebné. Počítajte s časovým posunom + 6 hodín v porovnaní s časom v Českej republike. Pred cestou sa nechajte radšej očkovať proti žltačke typu A, ale žiadne povinné očkovania mať nemusíte. Oficiálnou menou je thajský baht, platiť tu môžete v eurách alebo dolároch. Len si dajte pozor na kurz, ktorý vám obchodník pri platbe vypočíta. Thajsko poskytuje neobmedzené možnosti v nakupovaní exotických surovín.

Exoticka dovolenka v Thajsku

Sledovať lacné pobytové zájazdy sa oplatí

Cesta do Thajska trvá letecky okolo 13 hodín. Na linke z Prahy do Bangkoku lieta napríklad Turkish Airlines cez Istanbul, Lufthansa cez Frankfurt nad Mohanom, KLM cez Amsterdam, Norwegian cez Oslo, Austrian cez Viedeň. Sledujte akčné ponuky na lacné letenky alebo na last minute zájazdy do Thajska a vyberte si, čo vám bude najviac vyhovovať. Zájazdy v akcii začínajú na 10 500 Sk.

Cestujte po Thajsku, foťte a poznávajte

Vydajte sa na prieskum najvyhľadávanejších turistických destinácií Pattaya, Phuket, Krabi, Phi Phi a Ko Chang. Dlhé biele pláže, romantické scenérie, krásne hotely a nezabudnuteľný západ slnka sa vám vryjú do pamäti. Pár dní sa môžete potápať na ostrovoch Sicilan, Ko Tao alebo Ko Mook. Zistite si, čo je na potápanie potrebné už pred odletom. Niektoré spoločnosti vyžadujú absolvovanie špeciálneho tréningu a až potom dovolia turistom okúsiť živosť podmorského sveta. Zájdite sa pozrieť do historického mesta Ayuthaya alebo do národného parku Khao Sok.

Thajské historické mesto

Ako cestovať po Thajsku?

Najlacnejším spôsobom je stopovať. To ale nie je najrýchlejšie a ani najspoľahlivejšie. Pokiaľ je váš turistický cieľ na blízku, vydajte sa vlakom alebo si požičajte auto. Vlak je lacný a vcelku pomalý dopravný prostriedok. Na druhej strane načerpáte nezabudnuteľné zážitky a prezriete si okolitú krajinu. Asi najlepšie je využiť lietadlo v rámci vnútroštátnych letov. Letenku si môžete zakúpiť do ôsmich destinácií v Orient Thai Airlines.

Nejnovější články

- Reklama -PR články

Reklama

Další články autora

- Reklama -Newspaper